Kevin McCarthy

U.S. Representative[R] CA-23, United States
View Official Bio 
View Official Website

12

CONGRESSIONAL LEADERSHIP ROLES

Role Begin End
House Majority Leader 2014-07-31 Current
House Majority Whip 2011-01-05 2014-07-31

DISTRICT MAP

C-SPAN BIOGRAPHICAL HISTORY

TITLE PARTY LOCATION Begin End Events
U.S. Representative

U.S. House of Representatives

Republican CA-23, United States 2013-01-03 56
U.S. Representative

U.S. House of Representatives

Republican CA-22, United States 2007-01-04 2013-01-03 135
State Asssemblyman

California

Republican 1
Chairman

Young Republican National Federation

1

RECENT APPEARANCES

View More Appearances

APPEARS WITH LIST GRID

Loading...